DZIEŃ INTEGRACYJNY – ZADBAJ O SWÓJ DOBROSTAN

Data 21.11.2024

Cel Dnia to integracja i zadbanie o swój dobrostan.

ORGANIZACJA:

3 września w ramach lekcji w szkole odbędzie się DZIEŃ INTEGRACYJNY – ZADBAJ O SWÓJ DOBROSTAN W NOWYM ROKU SZKOLNYM,

Koordynatorami będą Pani Psycholog Noemi Dymarska i Pani Pedagog Irena Chądzyńska oraz Wychowawcy klas i Nauczyciele.

Czas trwania – 8.50 do 13.00

HARMONOGRAM:

Klasa pierwsza – sala nr 1

Klasa druga alfa – sala nr 1

Klasa druga beta – sala nr 8

Klasa trzecia gamma – sala nr 8

Klasa trzecia alfa – sala nr 11

Klasa trzecia beta – sala nr 11

Klasa czwarta alfa – sala nr 2

Klasa czwarta beta – sala nr 2

Uczniowie pozostają w przypisanych salach do końca dnia, chyba, że sytuacja wymusi inną organizację.

Po każdym, trwającym 50 minut panelu przewidziane jest 10 minut przerwy.

Czas między 8.50 a 13.00 będzie podzielony na panele dyskusyjne, w których uczniowie wraz z nauczycielami będą rozmawiać na wybrane tematy z zaproszonymi Gośćmi.

Tematyka została dobrana z uwzględnieniem potrzeb uczniów wchodzących w nowy rok szkolny, tak aby zainspirować uczestników do zadbania o swój dobrostan i o siebie nawzajem.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowo – edukacyjny, nie terapeutyczny i zostały dostosowane do grupy wiekowej uczestników.

Zaproszeni goście poprowadzą warsztaty, dyskusje dostosowane do potrzeb danej grupy.

CEL NADRZĘDNY, TO DOBRE SAMOPOCZUCIE, DBANIE O SIEBIE I INNYCH, DOBRE RELACJE, SZACUNEK, ZDROWE CIAŁO I UMYSŁ.

Nasi Goście:
– Starszy Insp. Tomasz Burkat, Wydział Profilaktyki, Straż Miejska Miasta Krakowa, doświadczony w prowadzeniu warsztatów dla młodzieży.

Budowanie empatii cyfrowej w komunikacji Internetowej młodzieży – Interaktywny warsztat obejmie edukację na temat cyberprzemocy, hejtu i jego konsekwencji, oraz rozwijanie umiejętności radzenia sobie z tym zjawiskiem, promując szacunek, tolerancję i odpowiedzialność w przestrzeni internetowej. Celem warsztatu jest zwrócenie szczególnej uwagi na emocje i wartości takie jak zrozumienie, troska, zaufanie, szacunek.

– Karolina Łagodzka – Dubikowska – psycholog, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji (Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS), trenerka TZA (Treningu Zastępowania Agresji) oraz TUS (Trening Umiejętności Społecznych). Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Psychologii Transportu oraz szkolenie TSR (Terapia Skupiona na Rozwiązaniach). Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla młodzieży. Pracuje terapeutycznie w KP Gabinety Psychoterapii.

Uzależnienia behawioralne u młodzieży – dowiesz się czym jest uzależnienie i poznasz mechanizmy jego powstawania oraz ich konsekwencje, a przede wszystkim dowiesz się jak można im zapobiegać. Przyjdź i dowiedz się więcej!

– Piotr Suchanek – psycholog, coach, nauczyciel Mindfulness (koncentracja uwagi) terapeuta ACT. Prowadzi prywatną praktykę psychologiczną Act Odwagi. Doświadczony w prowadzeniu warsztatów dla dorosłych i młodzieży.

Wprowadzenie do zagadnienia umiejętności psychologicznych – Podczas interaktywnych ćwiczeń uczestnicy zidentyfikują ważne dla nich umiejętności psychologiczne i praktyczne konteksty życiowe, w których mogą być one pomocne. Praca w grupie będzie okazją do integracji uczestników.

– Aleksandra Czapek – psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, biegły sądowy. Zajmuje się indywidualną terapią psychologiczną, poradnictwem psychologicznym i interwencją kryzysową, na co dzień przyjmuje pacjentów w KP Gabinety Psychoterapii.

Obniżony nastrój- wszystko co wiesz i czego nie wiesz – Postaramy się poznać i oswoić. Czeka nas podróż przez wiedzę kliniczną, przypadki z życia codziennego oraz techniki wspierające psychikę, działając jak małe lub duże antidotum.

Oferta edukacyjna IV Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego

Nasza szkoła z dumą obchodzi ponad 30 lat obecności na mapie edukacyjnej Krakowa, z niezmienną lokalizacją w historycznej kamienicy przy ul. Basztowej 17, pochodzącej z XVIII wieku. Oferujemy najwyższą jakość nauczania, czego dowodem jest 100% zdawalność matury oraz znaczący progres wyników uczniów na każdym etapie edukacyjnym.

Czytaj dalej

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy nauczanie matematyki z podziałem na grupy, a nasze małe klasy (do 11 osób) gwarantują indywidualne podejście do ucznia.

Bogata oferta edukacyjna obejmuje 5 godzin języka angielskiego tygodniowo, zajęcia z native speakerem oraz szeroki wybór rozszerzeń i dodatkowych języków obcych. Nasza kadra to profesjonaliści, m.in. egzaminatorzy maturalni, a szkoła współpracuje z renomowanymi uczelniami i organizacjami. Uczniowie mogą liczyć na wsparcie psychologiczne oraz indywidualny tok nauki, co umożliwia rozwój pasji artystycznych, sportowych czy naukowych.

copyright by Prywatne Liceum nr IV w Krakowie

projekt i wykonanie krasti.pl