Kadra pedagogiczna

 

IV Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królów Polskich w Krakowie

 

KADRA PEDAGOGICZNA

Dorota Bartczak – jestem nauczycielką geografii, Magistrem wydziału geograficznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunkach geografia z przyrodą oraz geografia z wiedzą o społeczeństwie. Moja praca jest moja największa pasja, wśród uczniów cenie szczerość, poczucie humoru, ambicje i własne zdanie. W wolnych chwilach uwielbiam gotować, czytać książki, podróżować, interesuje się muzyką klasyczną, filmem, geografią społeczną ekonomiczną i dydaktyką.

Rafał Bielecki
– nauczyciel geografii
– absolwent studiów doktoranckich
– członek Polskiego Towarzystwa Geograficznego
– pasjonat geografii (prywatna biblioteka: 230 podręczników z dziedziny geografii)
– współautor strony internetowej geografia24.eu
– juror Olimpiady Geograficznej
– nominowany w plebiscycie Gazety Krakowskiej na Nauczyciela Roku w 2022 i 2023 roku

Małgorzata Celuch – wicedyrektor, nauczyciel matematyki.

Studiowałam matematykę, bo zawsze bardzo ją lubiłam. Chciałam jej uczyć od kiedy ją poznałam 😊. Zaczęłam w trakcie studiów i nieprzerwanie uczę matematyki w szkołach ponadpodstawowych czerpiąc z tego dużą przyjemność. W swojej pracy najbardziej lubię wspólnie z uczniami odkrywać, że matematyka wcale nie jest tak trudna, jak głoszą obiegowe opinie 😉.

Jednocześnie od kilkunastu lat pracuję jako ekspert prawa oświatowego pomagając dyrektorom szkół w rozwiązywaniu problemów. Piszę książki i artykuły z zakresu zarządzania szkołami.

W kontaktach z ludźmi (nie tylko uczniami) najbardziej cenię uczciwość i życzliwość.

Małgorzata Czerniawska- nauczyciel języka angielskiego. Magister Filologii Angielskiej oraz Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Zainteresowania: literatura, historia, podróże. U uczniów ceni: kreatywność, prawdomówność, obowiązkowość, rzetelną pracę, a także poczucie humoru.

Ewa Wach-Czubińska – jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz warsztatów doskonalących z zakresu wiedzy o kulturze; od początku współpracuję z OKE jako egzaminator egzaminu maturalnego z języka polskiego, mam wieloletnie doświadczenie jako wychowawca; cenię zaangażowanie, chęć współpracy, otwartość na świat oraz obowiązkowość; uważam, że najważniejsza jest motywacja ucznia, a zadaniem nauczyciela jest przede wszystkim wskazywać mu drogę do osiągnięcia celu.

Justyna Grzegorzyca – nauczyciel języka angielskiego.

Aleksander Kasperczyk –  Absolwent matematyki krakowskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie UP), nauczyciel matematyki z wieloletnim doświadczeniem.
Praca jest moją pasją. Poza pracą, o ile czas pozwala, lubię dobrą książkę, jazdę na rowerze, pływanie.
U uczniów cenię kulturę osobistą, pracowitość, otwartość, poczucie humoru i dystans do siebie.

Agata Kawulok – nauczyciel matematyki. Magister Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Technicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zainteresowania: wycieczki piesze, papierowe rękodzieło i muzyka rockowa. U uczniów ceni: szczerość, zaangażowanie, sumienność i poczucie humoru.

Agata Kozioł – jestem nauczycielką geografii. Magistrem wydziału geograficznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunkach geografia z przyrodą oraz geografia z wiedzą o społeczeństwie. W swojej pracy łączę pasję do uczenia oraz poznawania otaczającego nas świata. Moją pasją są podróże, gotowanie oraz muzyka.

Ewa Lenarska– nauczycielka języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie. Magister Filologii Polskiej  na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studia podyplomowe z Wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie oraz  studia podyplomowe  z Logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, egzaminator z języka polskiego.
Zainteresowania: literatura, film oraz historia, kultura i obyczaje  różnych regionów Polski – od Bałtyku po Tatry.  U uczniów ceni: prawdomówność, rzetelną pracę,  kreatywność,  kulturę osobistą, wrażliwość,  różnorodne pasje oraz inteligentne poczucie humoru.

Robert Marciniak – nauczyciel wychowania fizycznego. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Trener pływania, instruktor piłki nożnej, lekkoatletyki, piłki ręcznej, pływania, sędzia piłki nożnej szczebla centralnego. Staram się propagować wśród uczniów zdrowy tryb życia między innymi poprzez różne formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Dr Piotr Markiewicz – adiunkt w Katedrze Analiz Strategicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Autor około 50 publikacji (w tym 4 książkowe) z zakresu zarządzania. Wykładowca w Krakowskiej Szkole Biznesu (Studia MBA i Studia Podyplomowe) oraz Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej (Studia Podyplomowe). Ekspert w Krakowskim Parku Technologicznym w ramach projektu: Perspektywa technologiczna Kraków-Małopolska 2020, oraz ekspert i współautor raportu pt. Technologiczne Mapy Drogowe jako narzędzie implementacji strategii rozwoju kluczowych technologii. Koordynator projektu ze strony UEK pt. „Broker Innowacji jako narzędzie dla efektywnego rozwoju systemu nowoczesnej gospodarki Małopolski” realizowanego w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i Krakowskim Parkiem Technologicznym. Autor programu szkoleń z kontroli zarządczej i zarządzania ryzykiem dla podmiotów systemu wymiaru sprawiedliwości: Wdrożenie pilotażu dobrego zarządzania jednostkami wymiaru sprawiedliwości w ramach Projektu „PWP Edukacja w dziedzinie zarządzania czasem i kosztami postępowań sądowych – case management” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Autor programu szkolenia pt. Doskonalenie kompetencji kierowniczych oraz wykładowca w ramach Projektu „Nowoczesne metody zarządzania sądami (wdrożenie)” realizowanego na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości. Dyrektor studiów MBA in Community Management w Krakowskiej Szkole Biznesu oraz współautor programu studiów.

Ukończone kursy

Ukończony kurs „How to run a Technology Observatory” – Møller Centre, Cambridge University, UK.

Ukończony kurs w Stanford Research Institut, USA – „ Technology Planning – Tools and Methods.

Ukończony kurs “Technology transfer and Innovation Management Workshop” – ISIS Innovation, Oxford University, UK.

Magdalena Mazur – absolwentka Filologii Romańskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Doświadczony metodyk, od wielu lat uczy języka francuskiego na różnych poziomach, dostosowując metody pracy do zainteresowań uczniów. Koordynator projektów unijnych o zasięgu międzynarodowym, które obejmują różne aspekty życia edukacyjnego, kulturalnego i społecznego. W pracy z uczniami stawia na kreatywność, tak aby nauka języka obcego stała się inspiracją do odkrywania kultury oraz zwyczajów danego kraju. Zainteresowania to podróże

Elżbieta Michałowska – nauczyciel geografii.
W życiu i w pracy przyświeca mi myśl średniowiecznego, arabskiego podróżnika Ibn Battuty – „Kto podróżuje wie więcej niż ten kto długo żyje”. Wolne chwile poświęcam na podróże dalekie i bliskie, a podczas lekcji staram się odkrywać razem z uczniami ciekawe miejsca na świecie i w Polsce

Aneta Nasalska – magister filologii germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opiekun laureatów
i finalistów Ogólnopolskich Konkursów Języka Niemieckiego. Opiekun wymiany młodzieży ze szkołą w Niemczech. Lubi pracować z młodzieżą, na lekcjach przykłada szczególną wagę do przyjaznej atmosfery, stosuje różnorodne techniki nauczania. U uczniów ceni rzetelność, zaangażowanie i kulturę osobistą.

Dorota Plutecka

Moje motto:

„… Kto chce pracować owocnie musi mieć w sercu miłość, a w pracy   cierpliwość …” 

                                                                                                                                                                                                  (św. Jan Bosko)

Absolwentka wychowania plastycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe z wiedzy o kulturze na Akademii Pedagogicznej w Krakowie, oraz historii sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest nauczycielem dyplomowanym z dużym doświadczeniem zawodowym. Pomaga  młodym pasjonatom historii sztuki przygotować się do Olimpiady Artystycznej; dwukrotnie z sukcesem finalisty OA. Od wielu lat jest czynnym egzaminatorem maturalnym z historii sztuki.

Mirosław Polański- nauczyciel historii. Zainteresowania: archeologia, prasa archiwalna, żeglarstwo. U uczniów ceni: otwartość, szczerość, pogodę ducha, aktywność i dociekliwość.

U uczniów ceni: poczucie humoru, kulturę osobistą,  pozytywne nastawienie do życia, motywację do nauki, otwartość i życzliwość.

Dr Michał Rudnicki – w IV PLO nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

Adiunkt w Katedrze Turystyki w ramach Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek wielu projektów badawczych i zespołów eksperckich zajmujących się m.in. orientacją innowacyjną usług biznesowych opartych na wiedzy, badaniami branży turystycznej, transferu wiedzy między usługodawcami, oraz wielu innych aspektów. Autor i współautor blisko 80 publikacji w uznanych periodykach krajowych i zagranicznych poświęconych problemom turystyki, usług biznesowych oraz wybranych aspektów ekonomii i zarządzania. Ponadto od kilku lat nauczyciel przedmiotów zawodowych (związanych z turystyką) oraz przedsiębiorczości. Miłośnik turystyki nie tylko w kategoriach zawodowych, ale także praktycznych, uwielbia podróże, górskie wędrówki i wycieczki rowerowe. U uczniów najbardziej ceni zaangażowanie, uczciwość, pracowitość i szczerość.

Nelly Solis – English, French and Spanish teacher. Licenciate degree in the Faculty of  Education in English – Spanish of the Public University San Marcos and Bachelor’s degree in translation and Interpretation in English and French in the Faculty of Modern Languages of the Private University Ricardo Palma. Languages,  history and geography were my longlife passions. As a child, my biggest dream was to travel around the world. Now my greatest desire is to make a difference in the hearts of my pupils. My values: honesty, respect, fairness, kindness, solidarity and trustworthiness. My hobbies: listening to relaxing music, pop, rock and techno; watching films and documentaries about  history, religion, geography and reading articles based on real lives; people who make others live happily, volleyball and walking and hanging out with friends.

Rafał Stopa- nauczyciel wiedzy o społeczeństwie
oraz wiedzy o kulturze. Magister Historii … Studia podyplomowe z zakresu wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze, filozofii i etyki. Zainteresowania: podróże aktywne, polityka , Edukacja filmowa,
teatr, opera. U uczniów ceni:  dojrzałość do podejmowania decyzji, szacunek do drugiego człowieka, dystans i poczucie humoru.

Małgorzata Szarańska – nauczyciel języka włoskiego. Magister Historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, studia podyplomowe z zakresu przygotowania do wykonywania zawodu nauczyciela j. włoskiego. Osiągnięcia: egzamin CILS-C2 – poziom 4 na Uniwersytecie dla Cudzoziemców w Sienie, licencjonowany przewodnik miejski po Krakowie (w j. polskim i włoskim). Zainteresowania: historia  i architektura, muzyka i literatura w języku włoskim. U uczniów ceni: rzetelność i szczerość.

Bożena Uryga – ukończyłam studia magisterskie o kierunku Teaching English as a Second / Foreign Language (TESL/TEFL) na Northeastern Illiois University (NEIU) w Chicago, gdzie (kiedyś stacjonarnie, dziś zdalnie) przygotowuję młodzież z całego świata do egzaminu językowego TOEFL kwalifikującego na studia w Stanach Zjednoczonych. Wiele lat spędziłam w Chicago; Obecnie mieszkam w Krakowie zdalnie współpracując z uczelnią w Chicago, a także prowadząc konwersacje z języka angielskiego z uczniami naszej szkoły. W pracy nauczyciela języka stawiam na profesjonalizm oraz wzajemny szacunek i życzliwą atmosferę, która wspomaga proces nauczania. Prywatnie kocham mojego psa, flamenco i leniuchowanie, na które niestety nigdy nie mam czasu.

Joanna Uznańska – Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Nauczycielka wychowania fizycznego i animatorka. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zyskała dzięki roli wychowawcy kolonijnego, która pełni od kilku lat. Instruktorka gimnastyki rekreacyjnej oraz pływania. Miłośniczka górskich wycieczek, aktywności fizycznej i florystyki.

Katarzyna Wilkosz absolwentka wydziału polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczycielka z wieloletnim stażem nauczania, jak i pracy w zespole egzaminacyjnym OKE.  W pracy zawodowej najbardziej cenię dobre i  konstruktywne relacje z uczniami.  Największą satysfakcję  daje mi zarówno praca z uczniami wybitnie uzdolnionymi,  jak również z tymi, którzy z różnych powodów zdrowotnych, losowych, rodzinnych mają w życiu bardziej „pod górkę” niż inni. Za najcenniejsze ze swoich nagród uważam dwie: najżyczliwszy i najbardziej pomocny nauczyciel.

Paweł Zgud – absolwent Akademii Pedagogicznej
(UP – teraz ).
Nauczyciel WF oraz EDB z powołania😊.
Pasjonat sportu  – trener ćwiczeń ruchowych , trener personalny ,fan motoryzacji .
Lubiący poczucie humoru.

Jolanta Zwoźna – nauczyciel fizyki.
Magister Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Technicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie.
Zainteresowania: logika, sztuka, filozofia.
U uczniów ceni:  ciekawość.

Oferta edukacyjna IV Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego

Nasza szkoła z dumą obchodzi ponad 30 lat obecności na mapie edukacyjnej Krakowa, z niezmienną lokalizacją w historycznej kamienicy przy ul. Basztowej 17, pochodzącej z XVIII wieku. Oferujemy najwyższą jakość nauczania, czego dowodem jest 100% zdawalność matury oraz znaczący progres wyników uczniów na każdym etapie edukacyjnym.

Czytaj dalej

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy nauczanie matematyki z podziałem na grupy, a nasze małe klasy (do 11 osób) gwarantują indywidualne podejście do ucznia.

Bogata oferta edukacyjna obejmuje 5 godzin języka angielskiego tygodniowo, zajęcia z native speakerem oraz szeroki wybór rozszerzeń i dodatkowych języków obcych. Nasza kadra to profesjonaliści, m.in. egzaminatorzy maturalni, a szkoła współpracuje z renomowanymi uczelniami i organizacjami. Uczniowie mogą liczyć na wsparcie psychologiczne oraz indywidualny tok nauki, co umożliwia rozwój pasji artystycznych, sportowych czy naukowych.

copyright by Prywatne Liceum nr IV w Krakowie

projekt i wykonanie krasti.pl